Zimní lyžařský výcvik, 4. den

16. 2. 2010

Dne 13. 2. jsme přijeli v poledne do Dolního Dvoru a ubytovali jsme se v Janově boudě. Hned jsme odložili batohy a šli jsme se podívat na svah, a kdo potřeboval, půjčit si lyže. Po ubytování se začalo s výcvikem.
Každý den dopoledne i odpoledne se učíme jezdit na sjezdovkách, a někteří z nás už byli i na tůře na běžkách s pí uč. Macháčkovou. Sluníčko tu zatím nesvítilo, ale zima není a sjezdovky jsou udržované a hlavně je na nich málo lyžařů.
Za ty čtyři dny jsme udělali v lyžování velké pokroky, všichni si to velmi užíváme, včetně besed a zábavných večerů.
Zítra pojedeme na celý den lyžovat do Černého Dolu. Velmi se těšíme.

K. Vargová

V úterý jsme měli ,,volno“, protože běžky i lyžování všechny zmohlo. Ovšem na hraní karet měl každý sil dost! :-) Hned po polední přestávce nás učitelé vytáhli na procházku. Takže neustale v pohybu. Večer jsme se ale rychle ke kartám vrátili.

Brzké vstávání, balení batohů, učitelé zahalení do otázek studentů....To může znamenat jen jediné - výlet do Černého Dolu. Tam se sjezdovek se nemohl nikdo nabažit. I Elinka ocenila jejich krásu a většinou jejich krásu pozorovala vleže. Počasí bylo docela fajn, občas zamžilo, ale jinak nic vážnějšího. Všichni si lyžování nadmíru užívali. Cestou zpět jsme byli v autobusu „nahňácaný“, asi jako cesta tam, ale většinou jsme usínali.  Všichni jsme byli moc spokojení, protože ještě nikdo netušil co nás čeká další den - ZÁVODY NA BĚŽKÁCH

Ty taky každý ocenil sice každý trochu jinak, ale všichni si to užili. Celé odpoledne se obešlo bez úrazů, ale nedá se říct, že bez pádu. I nejlepší běžkaři padali rovnou na „pr(písk)“

Poslední den byly závody na krásu. Z nezaujatého pohledu si myslím, že krásně jezdili všichni, protože i ti, kteří na lyžích stáli tento týden poprvé, teď sjíždí sjezdovky jako opravdoví profíci. Večer se vše sečetlo a odečetlo a byli vyhlášení vítězi všech disciplín. Odměněni byli však všichni

Tento týden byl nezapomenutelný jak pro učitele tak pro žáky . Všichni už se těší na příští hory. :-)